Hulumtimi ynë është i pandërprerë dhe nuk ka kufij. Synimi është të kërkojë teknologji gjithnjë e më inovative për të përmirësuar produktet e saj dhe për t'iu përgjigjur saktësisht nevojave të secilit individ duke i mundësuar atij të rimbushin bateritë e tyre çdo natë.

DUAL CORE

Dual-core, rehati për çdo individ.

Secili prej nesh ka një strukturë të veçantë që përcakton llojin e mbështetjes dhe nivelin e rehatisë që janë ideale për ne. Dual Core është përgjigja e Magniflex ndaj kësaj nevoje. Është një sistem inovativ që ne kemi shpikur për të ndarë dyshekun me partnerin tuaj, pa pasur nevojë të bëni kompromise. Falë kësaj risie, bërthama e dyshekut të dyshekëve të zgjedhur “queen” dhe “king” ndahet në dysh dhe mund të rrokulliset lehtësisht për rehati më të fortë në të dyja anët.

Dy nivele të ndryshme rehatie në një dyshek

Zbuloni kombinimet komode

E BUTË-E BUTË

E BUTË-E FORTË

E FORTË- E BUTË

E FORTË- E FORTË

Veprim i dyfishtë rehatie

Secila anë e bërthamës ofron një rehati të ndryshme. Thjesht hapni dyshekun dhe ktheni bërthamën në anën tuaj të shtratit për të zgjedhur komoditetin tuaj ideal..

Bërthama të ndara dhe të kthyeshme

Ideale për çiftet që të mos kenë nevojë të bëjnë kompromis

Harmonia perfekte

për çiftet ndërsa flenë, edhe nëse kanë nevoja të ndryshme.

Dolce Vita

Dyshek me teknologji të dyfishtë

MAGNISTRETCH

Shtrirja e mesnatës

Teknologjia Magnistretch zgjat trupin dhe shtrin shtyllën kurrizore nga zona e mesit drejt qafës dhe këmbëve. Pesha shpërndahet dhe hapësira midis rruazave rritet dhe ju munëson që të zgjoheni plot energji dhe vitalitet.

MagniStretch është një dyshek i teknologjisë së lartë dhe inovativ i zhvilluar në bashkëpunim me Departamentin e Inxhinierisë Mekanike në Universitetin e Zaragozës.

Gjumi është në vetvete një kënaqësi, por gjumi ndërsa jeni duke shtrirë shpinën gjithashtu bën që të zgjoheni me një përvoje të mrekullueshme.

Teknologjia MagniStretch ndihmon në shtrirjen e shpinës ndërsa flini natën, kjo është arsyeja pse ajo është zgjedhur nga atletët yje si Giorgio Chiellini dhe Stefano Tonut.

Kampionët zgjedhin Magnistretch

Si funksionon?

– Shtresat e veçanta me seksione të pjerrëta shkume i përgjigjen presionit të ushtruar nga pesha e trupit.


– Dysheku zbaton tërheqje delikate në shtyllën kurrizore dhe muskujt në të gjithë trupin tuaj


-Hapësira midis rruazave rritet dhe pesha shpërndahet në mënyrë më të barabartë.

Përfitimet e linjës Magnistretch

Shtresat në Elioform dhe Eliosoft janë edhe më fleksibël falë sistemit inovativ Stretch, i cili ofron mbështetje ideale për shtyllën kurrizore

Mbushja është bërë nga Memoform, një material i butë dhe anatomik.

Mbulesa kombinon viskozën e butë natyrale dhe Outlast®, një pëlhurë që rregullon temperaturën që thith nxehtësinë e tepërt dhe e lëshon atë kur ju nevojitet

Ai përmban një panel anësor që mundëson rritjen e qarkullimit të ajrit.

Në korrik 2017 ACA (American Chiropractic Association), shoqata më e madhe e kiropraktikës në Shtetet e Bashkuara, certifikoi efektet e dobishme të dyshekut MagniStretch, i cili shtrin dhe relakson shpinën tuaj.

Magnistretch

MAGNICOOL

Ndjeni nxehtësi gjatë natës?

Pëlhura inovative Magnicool jep një ndjesi unike freskie. Si një fllad i butë, ai premton një zgjim të ëmbël dhe të freskët si një re.

Përfitimet e gjumit të ftohtë

Pëlhura e re Magnicool

-Termorregullimi: Garanton një gjumë të freskët.
-Freski: jep një ndjenjë të menjëhershme freskie.
-Frymëmarrje: Siguron frymëmarrje të lehtë.

Magnicool

Dyshek me teknologji termorregulluese

TEKNOLOGJIA E PAKETUAR ME VAKUUM

Teknologjia e paketuar me vakum: një revolucion në industrinë e dyshekëve

Angazhimi ynë i vazhdueshëm për kërkimin dhe pasioni ynë për natyrën çuan në shpikjen e paketimit me vakum, një revolucion i vërtetë në dyshek.

Garancitë e paketimit me vakum:

-Higjienë e qëndrueshme dhe cilësi e qëndrueshme
-Vëllim i reduktuarme 90%
-Reduktim i emetimeve të CO2 (13 dyshekë/metër kub).

Hapni paketimin

Hapni dyshekun

Lëreni të pushojë për të paktën 4 orë përpara përdorimit

Pushimi 100% fillon pas 24 orësh

Kërko

Back to Top
Product has been added to your cart
1
Scan the code
Përshëndetje, si mund tju ndihmojmë ?
LUAJ DHE FITO Kujdes! Një adresë e-maili ka të drejtë të përdoret vetëm një herë!
Rrotulloni rrotën e dhuratave