Esenca jonë

Magniflex karakterizohet nga një kërkim për cilësinë më të mirë të gjumit, një dhunti natyrore për inovacion dhe respekt për mjedisin.

Pa këta elementë themelorë, ne nuk do të ishim në gjendje të përmbushnim ëndrrën tonë: t’ju ofrojmë një përvojë çlodhëse që ju lejon të rimbushni energjitë tuaja ndërsa flini. Për të përballuar çdo ditë jetën, me mirëqenien më të madhe të mundshme.

1962

Në vitet ’60, Giuliano Magni krijoi dyshekët e tij të parë në një punishte të vogël. Ishte fillimi i një rrugëtimi që më vonë u kthye në një revolucion.

Origjina

Në Prato, kryeqyteti botëror i pëlhurave, mjeshtëria e sofistikuar u kombinua me idetë më novatore për pushimin dhe mirëqenien.

Që atëherë, Magniflex ka ndihmuar më shumë se 50 milionë njerëz të flenë mirë dhe të zgjohen edhe më mirë, falë një sërë zgjidhjesh dhe modelesh të krijuara për të përmbushur nevojat më të ndryshme për rehati, relaksim dhe shëndet.

Gjatë 60 viteve të fundit, pasioni për kërkimin dhe investimi i rëndësishëm në inovacionin, dizajnin dhe sistemet moderne të prodhimit e kanë kthyer emrin e Magniflex në sinonimin universal të rehatisë dhe mirëqenies.

Magniflex sot


Në ditet e sotme kompania është e pranishme në mbarë botën me më shumë se 4000 shitës me pakicë në 99 tregje ndërkombëtare dhe është furnizuese e më shumë se 500 hoteleve të shkëlqyera. Një ekip i ri dhe i vendosur menaxhues vazhdon zhvillimin e markës Magniflex, përgjatë rrugës së ndjekur nga Presidenti Giuliano Magni, duke menaxhuar një sistem sipërmarrës me rrënjë të thella territoriale dhe zgjerim të orientuar gjithnjë e më shumë në mbarë botën.

SHOWROOM

Florence – Tokyo – Cyprus – Dubai – Prague – Kiev – Milan – Manila – Sofia – Miami Bangalore – Osaka – Bucarest – Moscow – Nanjing – Dongguan – Shanghai – Bijing Shenzhen – Sidney – Rome – Abidjan – Belgrade – Budapest – Bogota – Medellin – Accra Zagreb – Santo Domingo – Punta del Este – Buenos Aires – Johannesburg – Cape Town

NUMRAT TANË

60 vjet histori.
Një katalog me 170 produkte.
Prezencë në 99 vende.
Më shumë se 4000 shitës me pakicë

Më shumë se 40 milionë klientë në mbarë botën.
10.000 dyshekë prodhohen çdo ditë.
Prezencë në më shumë se 500 hotele.

Ndjeshmëria artizanale dhe zgjuarsia italiane krijojnë produkte unike që e bëjnë “Made in Italy” garancinë e cilësisë në mbarë botën.

PRODHUAR NË ITALI

Sot Magniflex është një kompani lider ndërkombëtare, e konsideruar si një zëdhënës për gjumë të qetë i prodhuar në Itali në të gjithë botën. Klientët tanë janë të bindur për pasionin dhe përkushtimin e pashembullt që Magniflex bën në prodhimin e dyshekëve.

Cilësia e materialeve dhe aftësitë

Magniflex është një sinonim i përsosmërisë. Produktet e kompanisë janë karakterizuar gjithmonë nga vlera e vërtetë e shtuar e ofruar për klientët – cilësia. Kjo është e mundur sepse Magniflex përdor 100% materiale italiane dhe punëson aftësitë e teknikëve të specializuar dhe më shumë se 180 profesionistëve që punojnë krah për krah duke ndarë pasionin dhe njohuritë e tyre.

Toskana, vendi i magjepsjes

Magniflex lindi në Toskanë, një rajon  ku bukuria e peizazhit ka frymëzuar gjithmonë artin dhe artistët. Është një lloj pasurie që ndikoi pozitivisht në kulturën tonë të korporatës, sepse, pa dyshim, edhe pushimi është një art. Sepse padyshim, ta bësh botën të zgjohet mirë është një formë arti.

QËNDRUESHMËRIA

Në një botë më të mirë, ne zgjohemi më mirë

Magniflex ka punuar gjithmonë në emër të përgjegjësisë mjedisore dhe kompania ka reduktuar emetimet e CO2 falë përdorimit të paneleve diellore fotovoltaike. Angazhimi ynë i vazhdueshëm ekologjik njihet edhe nga dy çertifikime: OEKO-TEX ® CLASS I, e cila garanton mungesën e substancave toksike, të dëmshme për njerëzit dhe mjedisin në çdo përbërës të produktit përfundimtar, dhe GOTS, e cila vërteton se pëlhurat ne përdorim janë bërë nga materiale 100% organike.

Magniflex ka vendosur gjithashtu të përqafojë projektin SDG të OKB-së për të drejtuar një strategji të qartë dhe të matshme të përmirësimit mjedisor në mbarë kompaninë.

VAKUMI

Sistemi i mbyllur me vakum, një revolucion nga Magniflex

Paketimi me vakum, i patentuar nga kompania në vitin 1986, thjesht revolucionarizoi botën e dyshekëve, në dobi të ekologjisë dhe shëndetit. Vakumi në fakt garanton mirëmbajtjen perfekte të gjendjes higjienike dhe cilësore të dyshekëve Magniflex. Përveç kësaj, vëllimi i tyre, nëpërmjet eliminimit të ajrit, zvogëlohet me 90%, për rrjedhojë me një kub metër të vetëm mund të dërgohen 13 dyshekë në vend të 3 të paketuar me metodën tradicionale. Kjo do të thotë një numër më i vogël kamionësh në qarkullim dhe për rrjedhojë prishjen e emetimeve ndotëse të CO2.

SPORT

Ne mbështesim gjithmonë një jetë të shëndetshme.

Magniflex ka një marrëdhënie të privilegjuar me sportin. Në vitet 1980, kompania ishte tashmë një sponsor i garës së biçikletave Giro d’Italia, duke nënvizuar lidhjen e ngushtë midis pushimit rigjenerues dhe një stili jetese të shëndetshëm. Dhe edhe sot, pasioni i madh i kompanisë për sportin drejton angazhimin e saj për të promovuar një kulturë pushimi të mirë si një burim energjie.

Gjatë viteve Magniflex ka mbështetur lojtarë të ndryshëm të ekipit kombëtar italian të rugbit, shembuj kryesorë të performancës dhe autenticitetit, duke u bërë thirrje atyre që të jenë dëshmitarë të cilësisë që kompania transferon në secilin produkt. Dhe në vitin 2016 kjo filozofi bëri që Magniflex të nënshkruante një legjendë të sportit italian dhe ndërkombëtar si dëshmi e tij: Gianluigi Buffon. Periudha dyvjeçare midis 2017 dhe 2018 ishte pika kthese e partneritetit me Ekipin Italian të Futbollit, i cili përfshinte furnizimin dyshekë dhe jastëkë për Qendrën Teknike Federale në Coverciano.

Por shfaqja jonë e mbështetjes për botën e sportit nuk ndalet këtu. Në vitin 2021, Magniflex u bë Partner Kombëtar i Ligës së Kombeve të Volejbollit, konkursi u krijua në vitin 2018 dhe u rezervua për lojtarët e ekipit kombëtar të volejbollit. Një shenjë e prekshme e lidhjes midis markës dhe një stili jetese të shëndetshëm, një deklaratë interesi për kulturën e një gjumi të mirë të natës për t’u zgjuar duke u ndjerë mirë.

Kush është më i mirë se një kampion evropian si Giorgio Chiellini për të vazhduar marrëdhënien që ka lidhur Magniflex me Botën e Sportit prej vitesh? Kapiten i Kombëtares italiane që fitoi garën e fundit evropiane të futbollit, një lojtar nga Toskana, i cili na lejon të lidhim emrin e kompanisë sonë me vendin ku filloi gjithçka. Magniflex dhe Giorgio Chiellini janë një dyshe e fortë dhe e rrënjosur, e përbërë nga parime të shëndetshme dhe punë të palodhur.

Ne pushtojmë kampionë nga e gjithë bota.


Midis sportistëve të talentuar dhe Magniflex, ekziston një lidhje që është pjesë e një tradite të gjatë që shkon nga sponsorizimet historike në botën e çiklizmit deri te bashkëpunimet më të fundit në botën e regbit dhe sponsorizimi i ekipit ndërkombëtar të futbollit italian.

Ashtu si gjumi i qetë, sporti është një pasion pa kufij, si në Itali ashtu edhe në të gjithë botën. Kanë qenë 20 vjet nga prania e Magniflex në Japoni që e ka bërë kompaninë të lidhet me ngjarjet më të rëndësishme sportive në vend, kështu që disa nga kampionët më të famshëm japonezë janë bërë dëshmi të rëndësishme.

DYQANET

Gjeni dyqanin më të afërt me ju

Kërko

Back to Top
Product has been added to your cart