Kërko

Dolce Vita 10

Stock: In stock

940 2370 

Dolce Vita Dual 10 e linjës Dolce Vita është frymëzuar nga përsosmëria e Made in Italy dhe stili i jetesës italiane. Kombinimi i materialeve si Memoform dhe Elioform, së bashku me mbulesën e rafinuar në viskozë natyrale dhe pëlhurën inovative Outlast®, ofrojnë mbështetje të butë në lartësinë 10″. Teknologjia Dual Core siguron rehati perfekte për çiftet me preferenca të ndryshme rehatie.

BLi tani

Dolce Vita 10

Një dyshek, 4 nivele të ndryshme rehati.

Kombinimet e ndryshme të shtresave në Memoform dhe Eliosoft garantojnë nivele të ndryshme rehatie që mund të kombinohen lehtësisht dhe duke zgjedhur të preferuarën. Memoform i rehatshëm, anatomik shmang pikat e presionit dhe stimulon qarkullimin e gjakut. Mbulesa, e bërë nga viskozë e butë dhe Outlast® që rregullon temperaturën, duke thithur nxehtësinë e tepërt dhe duke e lëshuar atë kur nevojitet, ka marrë certifikatën GRS (Global Recycle Standard). 

A————————

Mbulesa

Pëlhura termorregulluese Outlast® krijon mikroklimën perfekte gjatë natës;

Pëlhurë viskoze që është e butë në prekje.

Pëlhurë eko-miqësore e certifikuar nga GRS e bërë nga lëndë të para të ricikluara.

Mbulesa e dyshekut është e lëvizshme dhe e lehtë për t’u larë.

B————————

Mbushja

Dy materiale të ndryshme:

Fibra anti-alergjike, e frymëmarrjes ofron rehati dhe higjienë shtesë gjatë gjumit.

Memoform është një material anatomik që përshtatet në mënyrë të përsosur në konturet e trupit.

C————————

Niveli i rehatisë

Sistemi Dual Core ju lejon të perceptoni një shkallë të ndryshme rehatie, thjesht duke e kthyer pjesën e brendshme të dyshekut.

Shtresa në Memoform me një trashësi 5 cm reagon ndaj peshës trupore, duke u formuar në mënyrë të përsosur në çdo siluetë dhe duke ofruar rehati komode dhe mbështetje anatomike për të gjithë trupin gjatë pushimit.

D————————

Shtresa bazë

Shtresa në Eliosoft, me trashësi 17 cm, siguron mbështetje optimale të butë të shpinës, pa e ngjeshur shtyllën kurrizore.

KOLEKSIONI
MAGNICOOL

ÇERTEFIKIMET
Prodhuar në Itali Oeko Tex Class 1, EC

GARANCIA
10  vite

MBULESA
Magnicool

MATERIALI I BRENDSHËM
Memoform

EKSTRA
Certifikata e pajisjes mjekësore.

Gjeni dyqanin më të afërt
zbulo më shumë

Transport në të gjithë Shqipërinë
zbulo më shumë

Shërbim ndaj klientit
zbulo më shumë

Përmasat

100cm x 190cm, 100 cm x 200 cm, 110 cm x 190 cm, 110 cm x 200 cm, 120 cm x 190 cm, 120 cm x 200 cm, 140 cm x 190 cm, 160 cm x 190 cm, 160 cm x 200 cm, 180 cm x 190 cm, 180 cm x 200 cm, 200 cm x 200 cm, 80 cm x 190 cm, 90 cm x 190 cm, 90 cm x 200 cm

Kërko

Back to Top
Product has been added to your cart
1
Scan the code
Përshëndetje, si mund tju ndihmojmë ?
LUAJ DHE FITO Kujdes! Një adresë e-maili ka të drejtë të përdoret vetëm një herë!
Rrotulloni rrotën e dhuratave