Origjina

Kthehu në vitet 60 Giuliano Magni krijoi dyshekët e tij të parë në një punëtori të vogël.
Ishte fillimi i një udhëtimi që më vonë u kthye në një revolucion.
Në Prato, kryeqyteti botëror i pëlhurave, mjeshtëria e sofistikuar u kombinua me idetë më inovative për pushimin dhe mirëqenien.
Që nga ajo kohë, Magniflex ka ndihmuar mbi 50 milion njerëz që të flenë më mirë, falë zgjidhjeve dhe modeleve të krijuara për të përmbushur nevojat e komoditetit, relaksimit dhe shëndetit
Gjatë më shumë se 50 viteve, pasioni për kërkimin dhe investimet e rëndësishme në inovacion, në dizajn dhe në sistemet më të fundit të prodhimit e kanë kthyer emrin e Magniflex në sinonimin universal të komoditetit dhe mirëqenies.

Rritje

1960 – 1980
Nga prodhimi fillestar i dyshekëve në punëtorinë në Prato, produktiviteti është rritur deri në 1000 dyshekë në ditë.

1990
Fillon pushtimi i tregjeve të para të huaja: Gjermania, Spanja, Britania e Madhe, Rusia dhe Japonia.


Lind në vitin 2000 Alessanderx SpA: kompania që prodhon 10.000 dyshekë në ditë.
Zgjerimi strategjik vazhdon në Azi, Lindjen e Mesme, Evropën Lindore dhe SHBA.
Sallë ekspozitash të reja Magniflex janë hapur edhe në Singapor, Pragë, Milano dhe Manila.

Nga viti 2010 deri më sot
U hapen sallat e ekspozitave në Bangalore, Romë, Bratislavë, Osaka, Shangai, Riad, Sofje, Pekin, Dongguan, Bregu i Fildishtë dhe Miami
Së bashku me fillimin e koleksioneve të reja, ajo gjithashtu rrit zgjerimin strategjik në Greqi, Algjeri, Poloni, Maqedoni, Republikën Dominikane, Kolumbi, Serbi, Turqi dhe Kirgistan.
Nisja e MagniSmartech
Shpërndarja arrin 99 vende.
Hapen dyqanet dhe zyrat në Bönen (Gjermani) dhe Londër.

Magniflex sot

Sot kompania është e pranishme në të gjithë botën me më shumë se 4000 shitës me pakicë në 99 tregje ndërkombëtare dhe është furnizuesi i më shumë se 500 hoteleve të shkëlqyeshëm. Një menaxhim i ri dhe i vendosur vazhdon zhvillimin e kësaj marke, përgjatë rrugës së gjurmuar nga Presidenti Giuliano Magni, duke menaxhuar një sistem sipërmarrës me rrënjë të thella territoriale dhe gjithnjë e më të zgjeruar në të gjithë botën.

 Sallë ekspozite

FLORENCE – TOKYO – CYPRUS – DUBAI – PRAGUE – KYIV – MILAN – MANILA – SOFIA – MIAMI BANGALORE – OSAKA – BUCAREST – MOSCOW – NANJING – DONGGUAN – SHANGHAI – BEIJING SHENZHEN – SIDNEY – ROME – ABIDJAN – BELGRADE – BUDAPEST – BOGOTA – MEDELLIN – ACCRA ZAGREB – SANTO DOMINGO – PUNTA DEL ESTE – BUENOS AIRES – JOHANNESBURG – CAPE TOWN

Numrat

Më shumë se 55 vjet histori Një katalog me 170 produkte të pranishëm në 99 vende. Më shumë se 4000 shitës me pakicë. Më shumë se 35 milion klientë në të gjithë botën 10.000 dyshekë të prodhuar çdo ditë Të pranishëm në më shumë se 500 hotele.

E “prodhuara në Itali” që e bën botën të flejë

Ndjeshmëria artizanale dhe gjeniu italian krijon produkte unike: që e bëjnë “Prodhuar në Itali” garancinë e një cilësie në të gjithë botën. Sot, Magniflex konsiderohet zëdhënësi i pushimit “të bërë në Itali” në botë. Klientët, kudo që janë, e dinë se mund të gjejnë pasion dhe përkushtim të pashembullt kur blejnë dyshekët Magniflex.

 

Cilësia e materialeve dhe aftësive

Magniflex është një sinonim i përsosmërisë. Produktet e kompanisë janë karakterizuar gjithmonë nga vlera reale e shtuar e ofruar për klientët – cilësia. Kjo është e mundur sepse Magniflex përdor materiale 100% italiane dhe punëson aftësitë e teknikëve të specializuar të më shumë se 180 profesionistëve që punojnë krah për krah duke ndarë pasionin dhe njohuritë e tyre.

 

Toskana, vendi i magjepsjes

Magniflex lindi në Toskanë, një rajon i bekuar nga natyra, ku bukuria e peizazhit gjithmonë ka frymëzuar artin dhe gjenitë. Është një lloj pasurie që mund të ndikojë vetëm në kulturën e korporatave në një mënyrë pozitive. Sepse, pa asnjë hije dyshimi, edhe pushimi është një art, gjithashtu.

 

Ne flemë më mirë në një botë më të mirë

Magniflex gjithmonë ka punuar në emër të përgjegjësisë mjedisore. I gjithë prodhimi është krijuar për të mbështetur qëndrueshmërinë, ndërsa kompania ka ulur emetimet e CO2 falë përdorimit të paneleve diellore fotovoltaike.

 

Angazhimi i vazhdueshëm ekologjik njihet gjithashtu përmes dy certifikimeve: OEKO-TEX ® KLASA I, që garanton mungesën e substancave që janë toksike dhe të dëmshme për njeriun dhe natyrën brenda secilit përbërës të produktit përfundimtar; GOTS, lëshuar nga Instituti për Certifikimin Etik dhe Mjedisor i cili garanton që pëlhurat e përdorura në linjën e Toskanës janë bërë prej 100% materiale organike, me mbrojtjen maksimale për njeriun dhe mjedisin.

Sistemi i mbyllur me vakum, një revolucion nga Magniflex

Paketimi me vakum, i certifikuar nga kompania në 1986, thjesht ka revolucionarizuar dyshekët për të mirën e ekologjisë dhe shëndetit. Në fakt, sistemi i vakumit garanton ruajtjen perfekte të kushteve higjienike dhe cilësore të dyshekëve Magniflex.

 

Për më tepër, për shkak të eliminimit të ajrit, vëllimi i tyre është zvogëluar me 90% dhe për pasojë është e mundur të transportohen 13 dyshekë sesa 3 të paketuara me metodën tradicionale. Kjo nënkupton një numër më të ulët të kamionëve në qarkullim dhe për këtë arsye një ulje thelbësore të emetimeve të CO2.

Bota e sporteve

Ne gjithmonë mbështesim një jetë të shëndetshme.

Magniflex ka një marrëdhënie të privilegjuar me sportet. Kompania ka qenë tashmë sponsori i Giro d’Italia përsëri në vitet 80, për të nxjerrë në pah lidhjen e ngushtë që ekziston midis cilësisë së pushimit dhe një jetese të shëndetshme.Edhe sot pasioni i madh për sportin e udhëheq kompaninë në angazhimin e saj për të promovuar një kulturë të pushimit të mirë.

Në fakt, me kalimin e viteve Magniflex ka mbështetur lojtarë të ndryshëm të ekipit Kombëtar Rugby të Italisë, të gjithë konsideruar si shembuj të performancës dhe origjinalitetit, duke i ftuar ata të jenë dëshmitë e cilësisë që kompania siguron në produktet e saj.Në vitin 2016 kjo filozofi çoi në punësimin e legjendës së sportit italian dhe atij ndërkombëtar si fytyra e re e Magniflex: Gianluigi Buffon.Periudha dy-vjeçare midis 2017 dhe 2018 ishte pika e kthesës së partneritetit me Ekipin Italian të Futbollit, i cili përfshinte furnizimin e dyshekëve dhe jastëkëve për Qendrën Teknike Federale në Coverciano..

 

Yjet ndërkombëtarë flenë në dyshekët Magniflex

Midis atletëve të talentuar dhe Magniflex ekziston një lidhje që është pjesë e një tradite të gjatë që shkon nga sponsorizimet historike në botën e çiklizmit, në bashkëpunimet më të fundit në botën e regbit dhe sponsorizimit të ekipit ndërkombëtar italian të futbollit. Sporti, ashtu si pushimi, është një pasion pa kufij, në Itali, në pjesën tjetër të botës. Kanë qenë 20 vjet prani të Magniflex në Japoni që e kanë çuar kompaninë të lidhet me ngjarjet më të rëndësishme sportive në vend, në mënyrë që disa nga kampionët më të famshëm Japonezë janë bërë dëshmi të rëndësishme.

0 %
të prodhuara në Itali
0
çertefikime ndërkombëtare
0
shtete
0
vjet histori

Ne eksportojmë pjesën
e bërë në Itali në 99 vende

Kërko

Back to Top
Product has been added to your cart
1
Scan the code
Përshëndetje, si mund tju ndihmojmë ?
LUAJ DHE FITO Kujdes! Një adresë e-maili ka të drejtë të përdoret vetëm një herë!
Rrotulloni rrotën e dhuratave