MATERIALET E BRENDSHME ME TEKNOLOGJI TË LARTË

Risia nuk fle kurrë

Angazhimi Magniflex për kërkimin dhe përdorimin e lëndëve të para me cilësi të lartë vijnë së bashku për të krijuar dyshekun ideal për çdo nevojë dhe lloj komoditeti.

Memoform

Memoform është më anatomikja nga të gjitha materialet që ne përdorim në prodhim dhe është krijuar për të reaguar ndaj peshës së trupit dhe për t’u përshtatur në mënyrë të përkryer me çdo lloj ndërtimi. Kjo karakteristikë gjeneron një ndjenjë të këndshme lehtësie dhe kënaqësie teksa personi është në gjumë si dhe ndihmon shpinën të qetësohet

.

Si është bërë?

Memoform përbëhet nga qeliza të hapura me dendësi të lartë që favorizojnë kalimin e ajrit brenda dyshekut. Përveç kësaj, struktura unike mikro-qelizore e këtij materiali e lejon atë të përshtatet me presionin e ushtruar nga trupi, duke e mbështetur atë si duhet dhe duke siguruar një përfitim të jashtëzakonshëm.

Si punon?

Memoform anulon presionin që graviteti i tokës ushtron si në trup ashtu edhe në dyshek, duke krijuar një zonë në gravitet zero midis trupit të personit dhe dyshekut. Ky material siguron rehati të qëndrueshme që nuk ndikohet nga ndryshimet e temperaturës, duke favorizuar lëvizjet që ndodhin gjatë gjumit dhe kështu garanton një cilësi superiore të pushimit në të gjitha stinët

Përshtatet me trupin duke e respektuar atë

Aftësia e veçantë për t’u përshtatur me strukturën e një personi dhe duke siguruar që asnjë presion të mos ushtrohet në trup, duke favorizuar qarkullimin ideal të gjakut ndërsa jeni duke pushuar. Memoform është gjithashtu duke shmangur çdo dhimbje të bezdisshme gjatë natës dhe kur zgjoheni në mëngjes, duke siguruar një ndjesi të mrekullueshme të rehatisë.

Shkuma Magnigel

Shkuma Magnigel është evolucioni i xhelit të gjeneratës së parë, i krijuar në laboratorët e Magniflex pas viteve të hulumtimit dhe testeve specifike. Materiali është më elastiku në treg. Dendësia e tij e lartë e bën atë jashtëzakonisht të butë dhe të rehatshëm, duke siguruar mbështetje të përsosur për të gjithë trupin. Shkuma Magnigel i jep dyshekut një ndjenjë freskie dhe butësie, duke ju bërë të ndiheni sikur jeni shtrirë në një re.

Si është bërë?

Struktura e brendshme 3D e Magnigel Foam është krijuar për të siguruar një frymëmarrje më të lirshme dhe për të stabilizuar temperaturën e dyshekëve dhe jastëkëve, të cilat mbahen gjithmonë të freskëta dhe të thata kur janë në kontakt me trupin, duke eliminuar formimin e mundshëm të baktereve të shkaktuara nga djersitja.

Si punon?

Testimi i gjerë ka treguar që Magnigel Foam është në gjendje të mbajë një temperaturë të stabilizuar në të gjithë dyshekun. Me fjalë të tjera, kërkon një kohë më të gjatë për t’u ngrohur dhe më pak kohë për tu qetësuar, krahasuar me shkumat e tjera të disponueshme në treg, duke zvogëluar kështu shanset për tu zgjuar gjatë natës, për shkak të një ndryshimi të menjëhershëm të temperamentit

Frymëmarrje dhe freski më e madhe

Nivelet e frymëmarrjes së Magnigel Foam, kur testohen, kanë provuar të jenë superiore krahasuar me metodën tradicionale që do të thotë qarkullim më i mirë i ajrit dhe një ndjesi e rritur e freskisë gjatë gjithë natës

Magnifoam Breeze

Magnifoam Breeze është një shkumë që mund të marrë frymë dhe është shumë rezistente dhe jo-deformuese me kalimin e kohës. Availableshtë në dispozicion në dy versione: Eliosoft Breeze, për një mbështetje të butë dhe Elioform Breeze, për një mbështetje më të fortë. Isshtë pasuruar me ekstrakt eukalipt, i cili rrit ndjesinë e mirëqenies dhe freskisë. Një fllad i pastër kënaqësie.

Memoform HD

Memoform HD është një shkumë inovative viskoelastike me një densitet shumë të lartë që është jashtëzakonisht kompakt. Ka një aftësi superiore për tu përshtatur me formën e trupit dhe për të siguruar një sjellje optimale të shtyllës kurrizore. Isshtë e qëndrueshme dhe afati i ruajtjes së tij është në thelb i pakufizuar, duke siguruar një komoditet të pashembullt tipik për produktet më të përparuara të kërkuara nga klientët më të kërkuar.

Magnifoam

Kjo shkumë ka një strukturë mikro-qelizore me dendësi të lartë. Ajo ofron mbështetje optimale, elasticitet dhe frymëmarrje. Falë përbërjes së tij të ndryshme molekulare, ajo është në dispozicion në dy versione: Magnifoam Eliosoft, e cila është më e butë, dhe Magnifoam Elioform, e cila është më e ngurtë, për të përmbushur nevojën e çdo konsumatori kur bëhet fjalë për cilësinë e gjumit

MATERIALET E BRENDSHME TË GJITHA NATYRALE

Të gjitha cilësitë e natyrës

Përdorimi i zgjuar i materialeve më të mira natyrore është ajo që i bën dyshekët Magniflex vërtet unik. Fijet më të mira zgjidhen me kujdes dhe kombinohen për të arritur rehati dhe mbështetje maksimale në çdo linjë produkti.

.

Mallow Foam

Mallow ka veti anti-inflamatore, qetësuese dhe qetësuese. Cila është arsyeja pse Magniflex ka krijuar një material që do të përmirësonte atë efekt, në thelb duke krijuar një burim të mirëqenies për sistemin nervor. Shtresa me ekstrakte mallow siguron një mbështetje të butë, të rehatshme dhe relaksuese. Përkufizimi përfundimtar i komoditetit në majë të gishtave tuaj.

Ecogreen

Ecogreen është një material tekno-natyror, fleksibël dhe ortopedik. Kontribuon në përafrimin e saktë të shpatullave, shpinës dhe gjymtyrëve. Përbërja e saj qelizore e bazuar në ujë dhe vajra esencialë nxit kalimin e ajrit dhe e mban dyshekun të freskët dhe të thatë. Nëse do të ishte e mundur, trupi juaj do të ishte i sigurt t’ju falënderonte për ndjesinë e mirëqenies që ju ofron ky material.

Geomemory

Geomemory është një material anatomik i pasuruar me ekstrakte të Aloe Vera ose Soy. Ajo përshtatet në formën e trupit me natyralitet suprem dhe siguron mbështetje të pavarur për kokën, shpatullat, trungun, krahët, legenin dhe këmbët. Sepse trupi juaj është unik dhe meriton një trajtim të veçantë.

PËLHURË TEKNIKE

Teknologjia më e përparuar për të siguruar pushim me cilësi superiore

Magniflex është gjithmonë në kërkim të zgjidhjeve që përmirësojnë cilësinë e gjumit. Pëlhura teknike janë rezistente ndaj lotëve dhe kanë veti anti-rrudhë dhe anti-statike. Fibrat sintetike teknologjike dhe fibrat e përziera garantojnë një frymëmarrje maksimale.

OUTLAST®

OUTLAST® është një pëlhurë termorregulluese që u aplikua fillimisht në kostumet hapësinore të astronautëve. Teknologjia e mbyllur brenda përdor materiale të ndryshimit të fazës. Kjo është, brenda ka miliona sfera të bëra me një dylli të veçantë që shkrihet në një temperaturë prej 36 gradë. Sapo temperatura e trupit fillon të rritet, teknologjia hyn në veprim, duke thithur nxehtësinë e tepërt. Kur temperatura fillon të bjerë, topat brenda materialit fillojnë të konsolidohen dhe lëshojnë nxehtësinë e akumuluar. Kështu temperatura ideale mbetet konstante dhe rrit rregullsinë e gjumit tuaj..

COOLMAX®

COOLMAX® përdor një fibër inovative të aftë për të shpërndarë lagështinë. Kjo teknologji garanton 20% më shumë sipërfaqe të frymëmarrjes sesa fijet tradicionale dhe, në të njëjtën kohë, ruan 50% më pak lagështi. Isshtë një pëlhurë e butë, e lehtë dhe e frymëmarrjes, e aftë të monitorojë dhe rregullojë si temperaturën e lëkurës, ashtu edhe hidratimin e trupit. COOLMAX® thahet më shpejt se materialet e tjera, duke ruajtur rehati të lartë, falë ndjesisë së lëkurës së thatë dhe të freskët.

PËLHURË NATYRALE

Edhe natyra mund të shndërrohet në një pëlhurë të endur

Pëlhura të kësaj linje përpunohen me fibra natyrale që ofrojnë përfitime të vërteta shëndetësore. Secili prej tyre është i frymëmarrjes dhe hipoalergjik dhe garanton jo-toksicitetin dhe higjenën e produkteve. Përdorimi i substancave natyrore dhe fibrave bimore kontrollohet nga rregullat që vërtetojnë cilësinë e produkteve dhe respektimin e mjedisit gjatë fazave të nxjerrjes dhe përpunimit.

Fibra e argjendtë

Mbulesa e fibrave të argjendit është një material me veti të shumta të dobishme dhe përdorimi i saj në prodhimin e një pëlhure garanton karakteristika të jashtëzakonshme antibakteriale, termike dhe të frymëmarrjes.

Fibra Bamboo

Karakteristikë e jashtëzakonshme e fibrave të bambusë është aftësia e saj për të thithur lagështi. Struktura, në fakt, është e mbuluar tërësisht me mikro çarje që sigurojnë veti të mëdha të ventilimit, duke siguruar kështu një pushim që është gjithmonë i freskët dhe i thatë. Për më tepër, ajo krenohet me një shkëlqim

Druri

Përftuar nga një përzierje e rafinuar lëndësh drusore, është një fije e pastër celuloze, ekologjike dhe e shëndetshme. Ajo shquhet për butësinë e saj të këndshme dhe për karakteristikat e saj termoreguluese, të frymëmarrjes dhe kundër aromës.

Kërko

Back to Top
Product has been added to your cart
1
Scan the code
Përshëndetje, si mund tju ndihmojmë ?
LUAJ DHE FITO Kujdes! Një adresë e-maili ka të drejtë të përdoret vetëm një herë!
Rrotulloni rrotën e dhuratave